Indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego

Ustawa o działalności leczniczej z 2011 r. wprowadziła nowy rodzaj praktyki lekarskiej mianowicie indywidualną praktykę lekarską wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego oraz indywidualną  specjalistyczną praktykę lekarską wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego. Oba rodzaje działalności lekarze mogą wykonywać na podstawie umowy z podmiotem leczniczym – czyli w szpitalach lub przychodniach.

Część lekarzy, do końca 2012 r. musi uzupełnić wpis do rejestru, nie trzeba rejestrować się od nowa. Chodzi o tych medyków, którzy dotychczas wykonywali praktykę wyłącznie w miejscu wezwania lub lekarzy POZ pracujących jako tzw. „lekarze wspierający”.

Dlaczego?

Zgodnie z art. 20 ustawy o działalności leczniczej

Miejscem wezwania, o którym mowa w art. 18 ust. 3 i 5 oraz w art. 19 ust. 3, nie może być przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego.

Do końca roku zostało niewiele czasu.

Lekarze, którzy nie dokonają zmian mogą narazić się na brak pracy, nie będą przyjmować pacjentów, w skrajnych przypadkach szpitale mogę zerwać z nimi kontrakty.

 


{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof Styczeń 24, 2017

Witam !
Czy orientuje się pANI, w jaki sposób dentysta może pracować na karcie podatkowej, pomijając opcję, gdy ma swój własny gabinet i wtedy zatrudnia pomoc(1 osobę max.).
Jak pracując dla kogoś, u kogoś można rozliczać się na karcie podatkowej wg. prawa?
Wchodzi w grę jedynie wynajem gabinetu? Jeśli tak, to czy wtedy dentysta taki musi wystawiać pacjentom przez siebie przyjmowanym paragony z własnej kasy fiskalnej?
Do czego prócz tego jest zobowiązany? Na pewno osobny odbiór sanepidu, coś jeszcze….?
Czy są inne opcje pracy na karcie podatkowej?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Katarzyna Przyborowska Luty 11, 2017

Porad prawnych udzielamy w kancelarii – zapraszam 🙂

Poprzedni wpis:

Następny wpis: